Ana sayfa » Kategori bazında arşiv » Konuk Heyetler

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, nezaket ziyaretinde bulunmak üzere gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Millî Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Gürsel Özyiğit ile bir araya geldi.

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, nezaket ziyaretinde bulunmak üzere gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Millî Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Gürsel Özyiğit ile bir araya geldi.   Görüşmede iki ülke arasındaki eğitim konularına dair görüş alışverişinde bulunuldu. KKTC Bakanı görüşmeden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Bakan Yılmaz ise ziyaretinden ötürü konuk Bakana teşekkür etti.

Güney Afrika Eğitim Bakanı

Türkiye ile Güney Afrika arasında “Eğitim İşbirliği Anlaşması” imzalandı   Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Güney Afrika Cumhuriyeti ile eğitim alanındaki iş birliğinin artırılmasını istediklerini belirterek, “Öğrencilerin değişimi, müfredatın gözden geçirilmesi, öğretmenlerin değişimi de dahil olmak üzere eğitim alanındaki işbirliğini mutabakat zaptı çerçevesinde gerçekleştireceğiz.” dedi.     Millî Eğitim Bakanı Yılmaz ile Güney Afrika Cumhuriyeti Temel Eğitim Bakanı Angie [...]

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, nezaket ziyaretinde bulunmak amacıyla gelen Suudi Arabistan Ankara Büyükelçisi Velid Abdülkerim el-Hireyci´yi makamında kabul etti.

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, nezaket ziyaretinde bulunmak amacıyla gelen Suudi Arabistan Ankara Büyükelçisi Velid Abdülkerim el-Hireyci´yi makamında kabul etti. Görüşmede, iki ülkenin eğitim alanındaki ilişkilerinin geliştirilmesi konularında görüş alışverişinde bulunuldu. Büyükelçi Hireyci, kendilerini kabul ettiği için Bakan Yılmaz’a memnuniyetini dile getirirken, nezaket ziyaretinden dolayı Bakan Yılmaz da Büyükelçi Hireyci´ye teşekkür etti.

Bakan Yılmaz, Gabon Ankara Büyükelçisi Immongault’u kabul etti

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, nezaket ziyaretinde bulunmak amacıyla gelen Gabon Ankara Büyükelçisi Hermann Immongault’u makamında kabul etti. Görüşmede, iki ülkenin eğitim alanındaki ilişkilerine dair bilgi alışverişinde bulunuldu. Büyükelçi Immongault, kendilerini kabul ettiği için Bakan Yılmaz’a memnuniyetini dile getirirken, nezaket ziyaretinden dolayı Bakan da Büyükelçi Immongault’a teşekkür etti.

Bosna Hersek ile Eğitim Alanında İşbirliği Protokolü yapıldı.

  Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Bosna Hersek Sivil İşler Bakanı Adil Osmanoviç’in katılımıyla Türkiye ile Bosna Hersek arasında eğitim alanında işbirliği protokolü imzalandı.    MEB Başöğretmen Salonunda gerçekleşen protokol imza töreninde konuşan Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Bu protokol; her iki ülkenin eğitim alanında öğrenci değişimi, öğretmen değişimi, tecrübe paylaşımı ve müfredatın gözden [...]

İsmet Yılmaz, Romanya Büyükelçisi Sopanda’yı kabul etti.

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Türkiye’deki görevine yeni başlaması dolayısıyla nezaket ziyaretinde bulunan Romanya’nın Ankara Büyükelçisi Gabriel Catalin Sopanda’yı makamında kabul etti. Bakan Yılmaz, Büyükelçi Sopanda’nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Sopanda ise kendilerini kabul ettiği için Bakan Yılmaz´a teşekkürlerini iletti.

Bakan Yılmaz, Katar´ın Ankara Büyükelçisi Al-Şafi’yi kabul etti   Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, nezaket ziyarette bulunmak amacıyla gelen Katar´ın Ankara Büyükelçisi Salim Mübarek Al Şafi’yi makamında kabul etti. Kabulde, Türkiye ile Katar arasında eğitime ilişkin konular ele alındı. Görüşmenin ardından Bakan Yılmaz, Büyükelçi Al Şafi’ye tablo hediye etti.

Gine Cumhurbaskani Anıtkabir ziyareti

Gine Cumhurbaskani Anıtkabir ziyareti