Ana sayfa » Kategori bazında arşiv » Konuk Heyetler

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, nezaket ziyaretinde bulunmak amacıyla gelen Suudi Arabistan Ankara Büyükelçisi Velid Abdülkerim el-Hireyci´yi makamında kabul etti.

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, nezaket ziyaretinde bulunmak amacıyla gelen Suudi Arabistan Ankara Büyükelçisi Velid Abdülkerim el-Hireyci´yi makamında kabul etti. Görüşmede, iki ülkenin eğitim alanındaki ilişkilerinin geliştirilmesi konularında görüş alışverişinde bulunuldu. Büyükelçi Hireyci, kendilerini kabul ettiği için Bakan Yılmaz’a memnuniyetini dile getirirken, nezaket ziyaretinden dolayı Bakan Yılmaz da Büyükelçi Hireyci´ye teşekkür etti.

Bakan Yılmaz, Gabon Ankara Büyükelçisi Immongault’u kabul etti

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, nezaket ziyaretinde bulunmak amacıyla gelen Gabon Ankara Büyükelçisi Hermann Immongault’u makamında kabul etti. Görüşmede, iki ülkenin eğitim alanındaki ilişkilerine dair bilgi alışverişinde bulunuldu. Büyükelçi Immongault, kendilerini kabul ettiği için Bakan Yılmaz’a memnuniyetini dile getirirken, nezaket ziyaretinden dolayı Bakan da Büyükelçi Immongault’a teşekkür etti.

Bosna Hersek ile Eğitim Alanında İşbirliği Protokolü yapıldı.

  Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Bosna Hersek Sivil İşler Bakanı Adil Osmanoviç’in katılımıyla Türkiye ile Bosna Hersek arasında eğitim alanında işbirliği protokolü imzalandı.    MEB Başöğretmen Salonunda gerçekleşen protokol imza töreninde konuşan Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Bu protokol; her iki ülkenin eğitim alanında öğrenci değişimi, öğretmen değişimi, tecrübe paylaşımı ve müfredatın gözden [...]

İsmet Yılmaz, Romanya Büyükelçisi Sopanda’yı kabul etti.

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Türkiye’deki görevine yeni başlaması dolayısıyla nezaket ziyaretinde bulunan Romanya’nın Ankara Büyükelçisi Gabriel Catalin Sopanda’yı makamında kabul etti. Bakan Yılmaz, Büyükelçi Sopanda’nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Sopanda ise kendilerini kabul ettiği için Bakan Yılmaz´a teşekkürlerini iletti.

Bakan Yılmaz, Katar´ın Ankara Büyükelçisi Al-Şafi’yi kabul etti   Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, nezaket ziyarette bulunmak amacıyla gelen Katar´ın Ankara Büyükelçisi Salim Mübarek Al Şafi’yi makamında kabul etti. Kabulde, Türkiye ile Katar arasında eğitime ilişkin konular ele alındı. Görüşmenin ardından Bakan Yılmaz, Büyükelçi Al Şafi’ye tablo hediye etti.

Gine Cumhurbaskani Anıtkabir ziyareti

Gine Cumhurbaskani Anıtkabir ziyareti

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz Brezilyalı mevkidaşına Sivasspor Forması hediye etti.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz,   çeşitli temaslarda bulunmak üzere Türkiyeye gelen Brezilya Savunma Bakanı Celso Amorim’i makamında kabul etti. Berzilya Savunma Bakanının onuruna Merkez Ordu evinde öğle yemeği verilirken, programa Bakan Yılmaz’ın  daveti üzerine Sivasspor Teknik Direktörü ve aynı zamanda Brezilyalı olan Roberto Carlos ile Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz da katıldı. Bakan Yılmaz, üzerinde ismi yazılı [...]

Milli Savunma Bakanı Yılmaz, Kayseride Yaşayan Sivaslıları Makamında Kabul Etti.

                                                                                                    Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Kayseride bulunan  Sivaslı dernekler ve üyelerini Savunma Sanayi Müsteşarlığındaki makamında kabul etti. Heyet ile tek tek ilgilenen Bakan Yılmaz, hemşehrilerinin sorunlarını dinledi. Yaklaşık 1 saat süren görüşmeden sonra heyet ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bakan Yılmaz, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Sağlık Bakanı Mehmet Müeezzinoğlu’nu kabul etti.

  Bakan Yılmaz 22.02.2013 tarihinde Maliye ve Sağlık Bakanlarını makamında kabul etti.

Milli Savunma Bakanı Yılmaz’ın Kosova Ziyareti…8-9 Şubat 2013

Kosova Ziyareti