MİT’in TIR’larına düzenlenen operasyonlar izah edilemez.

Bir ülke düşünün ki kendi istihbarat örgütüne operasyon yapıyor. Bir ülkenin istihbarat örgütüne operasyon yapabilen bir düşünce bir yapılanma ancak bir başka ülkenin istihbarat kurumunun güdümünde veya yapısında telkininde olması lazım. O güçlü Türkiye’de silahlı kuvvetlerimiz, Milli İstihbarat Teşkilatımız, sivil toplum kuruluşlarımız, güçlü olacak. Kendi istihbarat kurumuna operasyon yapan bir yapının herhalde paralel bir yapı olmadığını kimse söyleyemez.” “24 SAAT DİNLERSENİZ, BİR SUÇ HİKÂYESİ ÜRETİRSİNİZ” 17 Aralık’ta birbiri ile alakasız 3 olayın bir araya getirilerek yolsuzluk kılıfı altında bir operasyon yapıldığını anlatan Bakan İsmet Yılmaz, şöyle devam etti:

MİLLİ Savunma Bakanı İsmet Yılmaz MİT’in TIR’larına yönelik düzenlenen operasyonların izahının mümkün olmadığını belirterek, ‘Türkiye’nin dünyadaki örnek gidişini durdurmak isteyenler bir oyun içindeler’ dedi.

“24 saat bir insanı iki yıl dinlerseniz mutlaka bir suç hikâyesi de üretirsiniz. İnsanlar masumdur. Ben hukukçuyum ve hukuk doktoruyum. Bir dosyanın açılabilmesi için delillerin tamam olması lazım. Deliller tamam olduktan sonra insana gidilir. Şimdi diyorlar ki ‘Deliller karartıldı. İnsanları gözaltına almamız engellendi.’ İnsandan delile gidilmez. Delilden suçluya gidilir. Dolayısı ile de insanı gözaltına almadın diye delil kaybolmaz. Sen delilleri hazır edeceksin, ondan sonra insanla delille,  yani suç olacak suçla insan arasında illiyet bağını kuracaksın ondan sonra dava açacaksın. Türkiye’de henüz hukuki süreç gelişmedi. Ancak amaç inanın ki yolsuzlukları ortaya çıkarmak değildi.”

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş