CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NATO ZİRVESİ’NDE

Türkiye’yi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığındaki heyetin temsil ettiği NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi, Galler’de başladı. Zirve’nin yapılacağı otele gelişinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Galler Bölgesel Hükümetinin Başbakanı Carwyn Jones ve yerel yöneticiler tarafından karşılandı.

Zirvede, NATO üyesi ve ortak ülkelerden 60 ülke liderinin yanı sıra Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, Uluslararası Para Fonu ve Dünya Bankası gibi uluslararası kuruluşlardan üst düzey yetkililerin katıldığı ve Afganistan ile Ukrayna’daki gelişmelere ilişkin özel oturumlar düzenlenecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan Zirve’de ikili görüşmeler de gerçekleştirecek.

Daha sonra başlayan Zirve’de Cumhurbaşkanı Erdoğan, görev süresi biten ISAF’tan sonra Afganistan’ın geleceğinin masaya yatırıldığı özel oturuma katıldı.

Zirve’de ikili görüşmeler de gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kapsamda ilk olarak, zirve sonunda görevi Genel Sekreter Anders Fogh Rasmussen’den 4 yıllığına devralacak eski Norveç Başbakanı ve İşçi Partisi Genel Başkanı Jens Stoltenberg ile görüştü.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN NATO ZİRVESİ’NDE İKİLİ GÖRÜŞMELERİ

 

Galler’de düzenlenen NATO Zirvesi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan, devlet ve hükümet başkanlarıyla temaslarını sürdürüyor.Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Bulgaristan Cumhurbaşkanı

Rosen Plevneliev,  Letonya Cumhurbaşkanı Andris Berzins, İspanya Başbakanı Mariano Rajoy Brey ve Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile ayrı ayrı görüştü.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş