Bakan Yılmaz Kayserinin Tomarza İlçesinde Düzenlenen Geleneksel Dadaloğlu Şenliklerinde konuştu:Dadaloğlu’nun, kardeş kavgasının kötülüğünü anlattığını kaydederek, kardeş kavgasının düşmanı sevindirdiğini vurguladı ve “Düşmanı sevindirmemek lazım” dedi.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Vali Orhan Düzgün ile birlikte Tomarza ilçesine bağlı Dadaloğlu Mahallesi’nde düzenlenen 25. Ulusal 15. Uluslararası Dadaloğlu Geleneksel Kültür ve Sanat Şenliği’ne katıldı.

 

Şenlik alanına gelişinde Vali Orhan Düzgün tarafından karşılanan Bakan Yılmaz, halkı selamlayarak, şenliğe katılan bazı vatandaşlarla sohbet etti. Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen şenliğe,  TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, Milletvekilleri Yaşar Karayel ve Yusuf Halaçoğlu ile Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ve çok sayıda davetli de katıldı.

 Bakan Yılmaz, yoğun ilgiyle birlikte coşkunun hâkim olduğu şenlikte yaptığı konuşmada, Dadaloğlu’nun, kardeş kavgasının kötülüğünü anlattığını kaydederek,  kardeş kavgasının düşmanı sevindirdiğini vurguladı ve “Düşmanı sevindirmemek lazımdır” dedi.

 “Birlik olan yerde kavga olmaz, kavgadan da kimse karlı çıkmaz, herkes kaybeder” ifadesini kullanan Bakan Yılmaz, konuşmasının devamında, “Bu nedenlerle kaybedenlerden olmamak, kavgadan kaçınmak lazım, birlikte Türkiye olmak lazım” diye konuştu.

 Nerede birlik varsa orada huzur olduğuna işaret eden Yılmaz, şöyle devam etti:

“Dolayısıyla kendi ailesinde, ilinde, ülkesinde huzur, kardeşlik, barış, refah isteyen birlik olsun. Refaha ulaşmanın şartı da barış ve huzurdan geçiyor. Kavga olan yerde yatırım olmaz, kalkınma olmaz. Gelişmiş ülkelere bakın bunların içinde kavga yok. Problemlerini çözmüş ülkeler, kalkınmış ülkeler. İnşallah Türkiye de bu problemlerini aşarak gidiyor.”

 

Her dönem yıkanlardan değil yapanlardan, taş üstüne taş koyanlardan olduklarını belirten Yılmaz, “Biz biliyoruz ki iki kapılı handa gece gündüz gidiyoruz. O kapıya yüz akıyla varmanın şartı bu milletin rızasını almak. Bu milletin rızasını almak da ancak bu millete hizmetle olur. Siz ‘Allah razı olsun, bizden aldığı vekaleti hakkıyla yerine getirdi, bu millete hizmet etti, yol, okul, baraj oldu’ derseniz bizim için bundan büyük makam olmaz” şeklinde konuştu.

 

 

Bakan Yılmaz, burada hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra sorulan soru üzerine, “Hükümetiniz 62. Cumhuriyet hükümeti, 306 milletvekilinin güvenine mecliste mazhar oldu. İnşallah 2023 hedeflerimiz var. Türk halkına layık bir Türkiye’yi oluşturacağız. Daha özgür, daha müreffeh ve daha zengin bir Türkiye’yi başaracağız. 2023’teki 2 trilyon dolarlık milli hedefi, kişi başına düşen 25 bin dolar ve 500 milyar dolarlık ihracat. 500 milyar dolar ihracat şu bakımdan önemli. Bu kadar ihracatı yapabilmek için üretebilmek lazım. Üretebilmek için çok fabrika yapabilmek lazım. Çok fabrika yaptığımız için Türkiye’nin en büyük sorunu olan işsizliği de çözeceğiz inşallah. Her eve ekmek girecek, herkesin bir iş kapısı olacak. Dolayısıyla Türkiye’yi 2023 yılında hak ettiği seviyeye halkımız ile birlikte getireceğiz” dedi.

 

Bakan Yılmaz, “Haziran ayında seçimimiz var. Allah nasip ederse 2015 seçimini alan 2019’u da alır, 2023’ü de hepimiz yüz akıyla görürüz diye düşünüyorum. Ülkemize, milletimize hayırlı uğurlu olsun diyorum. Bu hükümetten beklentisi olanlar 77 milyon Türk halkı ile de sınırlı değil. Bütün mazlum milletler ve kültür coğrafyamızda 7iklimdeki bütün insanların beklentisi Türkiye. İnşallah Türkiye zengin ve güçlü olursa, bu zenginlikten ve güçlülükten 7 iklim de huzur duyar diye konuştu. 07/09/14

 

 

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş