Milli Savunma Bakanı Yılmaz; Savunma Fuarı için gittiği Kardeş Ülke Azerbaycan’da temaslarda bulundu.

Millî Savunma Bakanı İsmet YILMAZ, Azerbaycan’da düzenlenen 1’inci Uluslararası Fuar ve Konferansına (ADEX)’e katılmak üzere, 10 Eylül 2014 tarihinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye gitti.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Savunma Sanayi Fuarı’na katılmak için geldiği Bakü’de Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüştü.

 

Basına kapalı olarak gerçekleştirilen görüşmede Azerbaycan ile Türkiye arasında dostluk ve kardeşlik ilişkileri ve askeri-teknik işbirliği gibi konular ele alındı. Görüşmede ayrıca iki ülkenin yapmayı planladığı ortak askeri tatbikatlar ele alındı. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Azerbaycan’a ziyaretinin ortak işbirliğimizi daha da geliştireceğini vurguladı.

 

ADEX Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’na katılmak üzere Bakü’de bulunan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz gün içinde Azerbaycan Turizm Bakanı Ebülfez Garayev, Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov, Azerbaycan Savunma Sanayii Bakanı Yaver Camalov, Azerbaycan Ulusal Güvenlik Bakanı Eldar Mahmudov ve Azerbaycan Genelkurmay Başkanı Necmeddin Sadıkov ile görüşme gerçekleştirdi.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş