Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz resmi temaslar için Katar’da…

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, resmi ziyaret için geldiği Katar’da, Başbakan Nasır bin Halife Al Sani ve Savunma Bakanı Hamad bin Ali Al Atiyye ile görüştü.

 

Yılmaz ve Katarlı mevkidaşı Hamad bin Ali sabah saatlerinde Savunma Bakanlığında bir araya geldi.

 

Diplomatik kaynaklar, görüşmede, “İkili ilişkilerin önemi ve geliştirilmesinin yolları, bölgesel konular, askeri alandaki işbirliği ve geliştirmenin yolları, 2011′de imzalanan ve 2014 yılında yürürlüğe giren Askeri Alanda Eğitim, Teknik ve Bilimsel İş Birliği anlaşmasının iki ülke için oluşturacağı fırsatlar” konularının ele alındığını belirtti.

 

Görüşmede, Katar Savunma Bakanı’nın iki hafta önce Türkiye’ye gerçekleştirdiği ziyaretteki konuların da ele alındığı, Yılmaz’ın mevkidaşı ile Genelkurmay Başkanı Ganim bin Şahin Al Ganim’i 2015 yılında on ikincisi gerçekleştirecek İstanbul Uluslararası Savunma Fuarına davet ettiği aktarıldı.

 

Yılmaz, mevkidaşıyla gerçekleştirdiği görüşmenin ardından Katar Başbakanı Abdullah bin Nasır Halife Al Sani ile Emirlik Divanında bir araya geldi. Görüşmeye Savunma Bakanı Al Atiyye de katıldı. Görüşmede iki ülke arasındaki ilişkileri geliştirme yollarının ele alındığı ifade edildi.

 

Öte yandan Savunma Bakanı Yılmaz, mevkidaşı Al Atiyye ve Genelkurmay Başkanı Al Ganim ile öğle yemeğinde bir araya geldi. – Doha 05.11.2014

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş