Mevlana Tüneli Temel Atma

Kuzey ulaşım aksı ile şehir içerisindeki trafiği rahatlatacak olan ve Sivas Belediyesinin en önemli projelerinden biri olan Mevlâna Tüneli’nin temel atma töreni gerçekleştirildi.

Yüceyurt Mahallesi’nde düzenlenen törene Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali YILDIRIM, Millî Savunma Bakanı İsmet YILMAZ, Vali Âlim BARUT, Sivas Belediye Başkanı Sami AYDIN,  Sivas Milletvekilleri Habip SOLUK, Selim DURSUN, Hilmi BİLGİN, il protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Millî Savunma Bakanı İsmet YILMAZ; “Bugün güzel bir eserin temel atışına hep birlikte şahitlik ediyoruz. Bu eserin Sivasımıza, ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Emeği geçenlere, başta Belediye Başkanımız ve onun çalışma arkadaşları olmak üzere ona destek olan siz Sivaslı hemşehrilerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum, hayırlı olmasını diliyorum. Çünkü destek olmazsa eser koymak zor. Yıkmak istersen Süleymaniye’yi; iki tane vasıfsız işçinin eline balyozu ver indirsin ama gel yeni bir Süleymaniye yapalım dediğinde bir Mimar Sinan gerekir bir de muhteşem Süleyman gerekir. Dolayısıyla yıkmak kolay, yapmak zor, eser bırakanlara teşekkür ediyorum. Seçim döneminde Belediye Başkanımız Sivas; “Bizimle aydınlanacak. Sivas’ı yeniden inşa edeceğiz” diyordu. O vaatlerden bir tanesinde de “Mevlâna Tüneli’ni hizmete açacağız” diyordu. Allah razı olsun verdiği sözleri yerine getiriyorsun birer birer. Halkın gözü terazidir, Sami Başkanımızın yaptığı hizmetlerde en güzel şekilde değerlendirilecektir. “İnşallah o teraziden yerel yönetim geçer notu alacaktır.” diyerek hükûmet olarak ne söz verdiysek yerine getirdik, bundan sonra da bu şekilde olacak. 2023 hedefimize bu hizmetlerle ulaşacağız.” dedi.

 

 

Tören programı sonunda Bakan YILDIRIM, yüklenici firmadan da 2017 yılının Ramazan Bayramı’nda tüneli tamamlama sözü aldı. Daha sonra Mevlâna Tüneli’nin temeli atıldı.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş