Amfibi Hücüm Gemisi İnşa Töreni

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da onurlandırdığı Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi Anadolu’nun İnşa Başlangıç Töreni’ndeki konuşmasında bu coğrafyada kalıcı olabilmek için güvenlik ihtiyaçlarının sürekli gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bu coğrafyada kalıcı olabilmek için güvenlik ihtiyaçlarının sürekli gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Yılmaz, Tuzla Sedef Tersanesi’nde “Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi Anadolu’nun İnşa Başlangıç Töreni’ndeki konuşmasında, caydırıcı bir silahlı kuvvetlere sahip olunması gerektiğini vurgulayarak, “Bunun için çalışacağız hem de çok çalışacağız. Bizim en büyük gücümüz, kahramanlıklarla dolu tarihimizdir.” dedi.

Çok çalışmanın önemine işaret eden Yılmaz, şöyle konuştu:

“Biz biliyoruz ki herkese çalıştığının karşılığı verilir. Çok çalışacağız ve ‘iki günü birbirine eşit olan ziyandadır’ bilinciyle çalışacağız. Sorumluluğumuz çok büyük. Bu büyük sorumluluğun gereği olarak da ülkemize kazandırılacak bir bü

yük eserin de bugün ilk adımını atıyoruz. Daha önce böyle bir eser yapılmadı.”

Bu coğrafyada kalıcı olabilmek için güvenlik ihtiyaçlarının sürekli gözden geçirilmesi gerektiğini dile getiren Yılmaz, konuşmasının devamında savunma sanayisinde hayata geçirilen ve devam eden projeler hakkında bilgiler verdi.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş