İsmet YILMAZ İlçeleri Ziyaret Ediyor…

Gürün, Kangal, Ulaş ve Şarkışla ilçelerinde vatandaşlarla bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ ve Vali Davut GÜL’e Sivas Milletvekilleri M. Habip SOLUK, Hilmi BİLGİN ve Selim DURSUN’da eşlik etti.  Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ  ilçelerde halka hitaben konuşmalar yaptılar.

Milli Eğitim Bakanı YILMAZ yaptığı konuşmalarda; 15 Temmuz’da Türkiye’nin çok büyük bir tehlike atlattığına dikkati çekerek “Türkiye, uçurumun kenarından döndü. Türkiye’yi uçurumun kenarından döndüren, bu aziz milletin kendi milli iradesine sahip çıkma iradesidir.” dedi. Hangi partiye oy verirse versin iradeye sahip çıkan herkese teşekkür eden YILMAZ, bu memleketin sahibinin 78 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunu belirtti.
“Eğer bu memleketin sahibi olmasaydı kimse canını vermezdi.” diyen Bakan İsmet YILMAZ, bu milletin bir temsilcisi olmakla gurur duyduğunu dile getirdi. Bu coğrafyanın çok işgal ve fitne gördüğünü ancak bundan büyük fitnenin olamayacağını vurgulayarak   sözlerine şöyle devam etti. ”Hepinizde biliyorsunuz ki eşi tesir altına aldılar veya kocayı tesir altına aldılar. Üç- beş evladınız varsa birini tesir altına aldılar. Bunlar bu yanlışı gördüler de ‘tövbe ettik, bir daha böyle yapmayacağız’ diyeni var mı? Siz de takip ediyorsunuz artık. ‘Hayır’ diyor. Şimdi ne yapıyor, 14 Ağustosu gösteriyor. Kaç 14 Ağustos gelirse gelsin, kaç 15 Temmuz gelirse gelsin bu millete diz çöktüremeyecektir. Bundan sonra darbe yapanlar şunu unutmayacak, tank, silah nedir, bu millet nedir, bu milletin rızasını almadan sokağa çıkabilmek, haksız yere elinde silahın da olsa, tankın da olsa, uçağın da olsa zaferi kazanabilmek mümkün değil. Bu aziz millet, sokağa çıkarken tankı yoktu, sizin olan tankı çaldılar, gasp ettiler. Uçağınız yoktu, sizin olan uçağınızı da gasp ettiler, çaldılar. Helikopteriniz vardı ama çaldılar. Ama sizin tankınızı, topunuzu, uçaklarınızı çalanlara karşı sokaklara çıktınız. Bir bileğiniz, bir de yüreğiniz vardı, memleket kadar büyük. İşte o yüreğinizle tankları, uçakları, helikopteri püskürttünüz. Milli iradesine, gücüne sahip çıkan ve inancına, milletine sahip çıkan millet olduğu sürece bu ve bunun gibi olanlar ilelebet başarıya ulaşamayacaklardır.”
Hainlerin, tankı, topu ve uçağı millete çevirdiğini ifade eden Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ, “Bu bir işgal hareketidir. Allah göstermesin bu hainler Ankara’da mesafe alsaydı siz sanıyor muydunuz ki Güneydoğu’da ve Doğu’da başka yerden gelen işgal güçleri girip de orayı farklı bir rejime yöneltmesin.” diye konuştu.
Halkın mücadelesiyle Türkiye’nin birliğinin korunduğunu, ülkeyi kimin yöneteceğine karar verdiğini dile getiren Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ, konuşmasında şu değerlendirmeyi yaptı: “Milletin iradesinden büyük irade var mı? Sana ne oluyor, Meclis’i bombalıyorsun. Kim var bu Meclis’te? 78 milyon vatandaşımızın oylarıyla meclise gelen tüm partilerin temsilcileri var. Sen hepsine bomba atıyorsun, sen bu ülkeyi kiminle yöneteceksin? Sen kimin temsilcisisin, seni buraya kim gönderdi? Seni bu işi yapmaya kim görevlendirdi? Bunlar, millet düşmanıdır.”

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş