Bakan Yılmaz, Hatay’da demokrasi nöbetine katıldı…

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Bir hain çete devletin tüm kurumlarının içine sızdı. Emniyete, Milli Eğitim´e, Türk Silahlı Kuvvetlerine sızdı. Türk Silahlı Kuvvetlerini temsil etmeyen bu azınlık çete, milletin tankını, uçağını, helikopterini, silahını ele geçirdi, gasp etti. Millete doğrultup, ateşledi. Bu millet, bir ve beraber olarak bunları püskürttü.“ dedi.

 

Cumhurbaşkanlığı himayesinde, İstanbul Valiliği ve Büyük şehir Belediyesi desteğiyle İstanbul Yeni kapı Miting Alanı´nda düzenlenen “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”ne destek vermek için Hatay´da 15 Temmuz Millî İrade Parkı´nda toplanan vatandaşlara hitap eden Bakan Yılmaz, Türk milletinin 80 milyon olarak beraber bir destan yazdığını, bu destanın bu ana kadar dünyanın hiçbir yerinde yazılmadığını söyledi.

 

15 Temmuz nesilden nesle anlatılacak bir destan

Nesilden nesle anlatılacak bu destanı yazdıkları için ayrım yapmadan 80 milyona teşekkür ettiğini belirten Yılmaz, şöyle devam etti: “Bir hain çete devletin tüm kurumlarının içine sızdı. Emniyete, Millî Eğitim´e, Türk Silahlı Kuvvetlerine sızdı. Türk Silahlı Kuvvetlerini temsil etmeyen bu azınlık çete, milletin tankını, uçağını, helikopterini, silahını ele geçirdi, gasp etti. Millete doğrultup, ateşledi. Bu millet, bir ve beraber olarak bunları püskürttü. Onları, bir yürekle, bilekle püskürtünüz, yumruklarınızla zafer yazdınız. Onlar bu darbeye giriştiğinde kaybedeceklerini biliyorlardı. Nereden biliyoruz, çünkü açıklamaları ortaya çıkıyor. Diyor ki Genelkurmay´daki o çete başı ´Kameraları kapatın, işlemez hale getirin´ diyor. Niye, suç delillerini yok etmek istiyor. Kazanacağını bilsen suç delili mi olacak, ülkeyi güya sen yöneteceksin. Buradan da anlaşılıyor ki bu işe başlarken kaybedeceklerini biliyorlardı. Kaybedeceğini bile bile niye yola çıktı? Çünkü akıl, irade kendinin değil. Aklı ile iradesini de başka yere kiralamış. Biz de ondan dolayı diyoruz ki ´fikri hür vicdanı hür olsun´ diyoruz. ´Bu ülkenin değerleriyle, değerlensin, zenginleşsin´ diyoruz. Ancak bunların hiçbirinin bu özelliklerle bağlantısı yok.”

 

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş