Bakan Yılmaz “15 Temmuz´da hain darbe girişimine karşı ülkemizin birliğini korumak ve ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmak için gösterdiğiniz kahramanlık aziz milletimiz için şanlı bir destan ve gurur vesilesi olmuştur” dedi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Şehit Ailelerini Ziyaret Etti

- 12 Temmuz 2017 Çarşamba

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz  Zara ve Gölova ilçelerinde şehit ailelerini ziyaret etti. Bakan Yılmaz ve beraberindekiler 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında geldiği kentte ilk olarak Ulu Camiinde düzenlenen Mevlit programına katıldı.
Bakan Yılmaz Sivas Belediyesi tarafından Kurt Deresi Bölge Parkında yapılan 15 Temmuz Şehitler Ormanı’nın açılış törenine katıldı. Yılmaz açılışın ardından hatıra ormanına fidan dikti.
Daha sonra Zara ilçesine bağlı Canova köyüne geçen Yılmaz, 15 Temmuz şehidi Halil Kantarcı’nın babaevine ziyaret ederek babası Ali Kantarcı ve ailesiyle bir süre sohbet etti. Buradan Gölova ilçesine bağlı Karaca köyüne geçen Yılmaz, 15 Temmuz şehidi Sümer Deniz anısına yaptırılan çeşme ve hatıra ormanını gezdi. Bakan Yılmaz, daha sonra şehidin evini ziyaret ederek babası Hüseyin Deniz ile bir süre sohbet etti. Bakan İsmet Yılmaz daha sonra Gölova ilçesine bağlı bazı köylerde şehit ailelerini ziyaret etti.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş