Bakan Yılmaz Tarım Bakanı Eşref Fakıbaba ile Sivas’ta incelemelerde bulundu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Sivas İl Özel İdaresi tarafından yapımı tamamlanan küçük ve büyük baş hayvancılığın potansiyelini değerlendirmek amacıyla Ulaş-Kovalı mevkiine yaptırılan ve ardından 21.10.2015 tarihinde Et ve Süt Kurumuna devredilen Et ve Süt Kurumu Sivas Et Kombinasında incelemelerde bulundu.

Kombina hakkında Valimiz Davut Gül ve kombina müdürü Zekeriya Güler’den bilgi alan Bakan Yılmaz ve Fakıbaba, 144 bin metrekare alanda günlük 350 küçük, 500 büyük baş hayvanın kesim işlemlerinin yapılabileceği şekilde inşa edilen tesisin Sivas’ta hayvancılığa katkı sağlayacağına ve burada tesisin ek imalat ile ekipmanlarla mevcut sorunların giderilerek buradan Türkiye’nin her yerine et gönderilebileceğini söyledi.
Bakan Fakıbaba ve Yılmaz daha sonra Gökmedrese’de devam eden restorasyon çalışmalarını inceledi. Selçuklu eseri tarihi yapı hakkında Valimiz Gül ve teknik personellerden bilgi alan Bakan Yılmaz ve Fakıbaba, Gökmedrese’nin restorasyonunun Nisan ayında biteceği müjdesini verdi.
Bakan Fakıbaba ve Yılmaz ilimiz temasları kapsamında İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünü de ziyaret ederek, kurumda görev yapan personellerle bir araya geldi.
Gezi ve incelemelerinin ardından Bakan Fakıbaba ve Yılmaz havayolu ile ilimizden ayrıldı.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş