İlk Ders Zili Şanlıurfa’da Çaldı…

 

17 Milyon öğrencinin ders başı yaptığı 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının ilk ders zili, Başbakan Binali Yıldırım, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve Şanlıurfa Milletvekillerinin katıldığı törenle, Şanlıurfa Karaköprü’deki Hacı Abdurrahman Özdemir Ortaokulu’na çalındı.
2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı başlama töreni için özel uçakla Şanlıurfa’ya gelen Başbakan Binali Yıldırım, GAP Havaalanında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Büyükşehir belediye Başkanı Nihat Çiftçi, AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve milletvekilleri tarafından karşılandı.
Karşılamanın ardından Karaköprü ilçesindeki Hacı Abdurrahman Özdemir Orta Okulunda gerçekleştirilen törene geçen Başbakan Binali Yıldırım ve beraberindekiler, burada öğrencilerin büyük sevgi gösterileriyle karşıladı.
Hacı Abdurrahman Özdemir Ortaokulunda ve Türkiye’nin dört bir yanında eğitim öğretime başlayan 17 milyon öğrenciye zihin açıklığı ve başarılar dileyen Başbakan Binali Yıldırım, okulların başladığı ilk günde Şanlıurfa’da öğrencilerle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.
Peygamberler şehri, Hz. İbrahim’in şehri Şanlıurfa’da olmanın, eğitim öğretim yılının başlangıcını Şanlıurfa’dan yapmanın başka bir güzel olduğunu ve heyecan verici olduğunu ifade eden Başbakan Yıldırım, dünyanın ilk üniversitesinin Harran’da kurulduğunu, böyle özel bir geçmişi olan şehirde bulunmanın dünya saadeti olduğunu ifade ederek, “İstiklalimizin, hürriyetimizin ateşini yakan şehir Şanlıurfa’dan bütün Türkiye’ye, bütün illerimize, aynı heyecanı yaşayan tüm öğrencilerimize, vatandaşlarımıza selamlarımızı, sevgilerimizi gönderiyoruz” dedi.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş