MEB’ de devir teslim yapıldı, Bakan Yılmaz görevi Bakan Selçuk’a devretti. “Görevi, gönül huzuruyla emin ellere teslim ediyorum”.

“Gönül huzuruyla emin ellere teslim ediyorum”

 

İsmet Yılmaz  Selçuk´u Millî Eğitim Bakanlığına atanmasından dolayı tebrik ederek, yeni görevinde başarılar diledi. Selçuk´a, Bakanlık olarak 65 bin okul, 1 milyondan fazla öğretmen ve 18 milyona yakın öğrenci emanet ettiklerini söyleyen Yılmaz, “2 yıldan fazla süredir üstlendiğim Bakanlık görevini gönül huzuruyla emin ellere teslim ediyorum. Milli Eğitim Bakanlığına liyakat ilkeleri çerçevesinde Sayın Bakanımızdan daha iyi bir atama yapılamazdı. İnanıyorum ki Sayın Bakanımız aldığı bayrağı, çok daha iyi bir seviyede kendisinden sonra geleceklere teslim edecektir.” dedi.

 

Beşeri sermayeye yapılan yatırımın önemini vurgulayan Yılmaz, 2002´den 2017´ye kadar Türkiye genelinde derslik başına düşen öğrenci sayısını ilköğretimde 36´dan 24´e, ortaöğretimde 30´dan 23´e düşürdüklerini bildirdi.  Eğitimi teknoloji ile buluşturduklarını belirten Yılmaz, FATİH Projesi kapsamında 952 binden fazla bilgisayarı okullara gönderdiklerini, 41 bin okula ADSL bağlantısı yaptıklarını, 30 bine yakın okulda bilişim teknolojileri sınıfı açtıklarını, 1 milyon 400 bin tablet bilgisayar dağıttıklarını, 432 bin etkileşimli tahta kurulduğunu anlattı.

 

Yılmaz, öğrencilerin okullara düzenli devam edebilmeleri için şartlı eğitim yardımı, her çocuğun eğitime erişimini sağlamak için taşıma yoluyla eğitim hizmeti verdiklerini, 92 binin üzerindeki engelli öğrenciyi evlerinden okulla götürdüklerini söyledi. Müfredatı güncelleme çalışmaları ve BİLSEM´lere değinen Yılmaz, okullaşma oranlarında büyük artış, okuma yazma bilmeme oranında da 4 kat azalma sağlandığını vurguladı. Yılmaz, Ziya Selçuk´a yeni görevinde sonsuz başarılar dileyerek, “Aldığı emaneti kesinlikle daha iyi bir noktada kendinden sonra geleceklere teslim edeceğine olan inancımı ifade etmek istiyorum.” dedi.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş